Zaloguj
Galeria
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3234
mod_vvisit_counterWczoraj4063
mod_vvisit_counterTen tydzień21727
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień31277
mod_vvisit_counterTen miesiąc68503
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc103189
mod_vvisit_counterAll days8475337

Aktualnie: gości 27 połączonych
Your IP: 54.80.87.166
 , 
Today: Paź 17, 2018
Home PAINTBALL

 

Paintball – rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.

Sprzęt do paintballa pojawił się w USA już w latach 50. XX w. i był wykorzystywany przez służby leśne do znaczenia drzew z odległości, jak również w rolnictwie do znaczenia bydła. Dopiero w maju 1981 trzej przyjaciele z Hampshire: Bob Gurnsey, Hayes Noel, Charles Gaines wpadli na pomysł bezkrwawej rozgrywki, wykorzystując markery służące do znakowania bydła, w celach rozrywkowych. 27 czerwca 1981 rozegrano pierwszą grę: 12 zawodników zabawiło się w "capture the flag". Zwycięzca nie oddał ani jednego strzału. Zabawa nabrała rozgłosu (między innymi dzięki nagłośnieniu przez media), spodobała się i ruszyła w świat. Początkowo paintball określano mianem Survival, ale dość szybko nazwa ta ustąpiła obecnej[1]. Od tego czasu nastąpił szybki rozwój paintballa na całym świecie, pojawili się wytwórcy odpowiedniego wyposażenia dla grających, ustalono zasady i wymogi bezpieczeństwa. Początkowo zabawa grup pojedynczych entuzjastów, często o zainteresowaniach myśliwskich lub militarystycznych, przekształciła się w sport dostępny dla większości osób. ( treśc z http://pl.wikipedia.org/wiki/Paintball )

Oferta dla firm

Paintball jako gra zespołowa to świetny sposób na rozładowanie napięcia , stworzenia nici wzajemnego porozumienia między pracownikami. Cały zespół niezależnie od zajmowanego stanowiska, wielu i płci tworzy jednolitą drużynę, a ich wygrana zależy przede wszystkim od ich współpracy na wielu poziomach. 

Paintball pozwala odkrywać i kształtować zdolności przywódcze, sprawia że stajesz się odpowiedzialny nie tylko za siebie ale i za każdego członka drużyny.. Umiejętność szybkiego działanie w zmiennej i nieoczekiwanej sytuacji sprawia że stajesz się mniej podatny na stres a przy tym twoja praca będzie bardziej efektywna. Paintball rozwija takie cechy jak: szybkie i sprawne podejmowanie decyzji w nieoczekiwanych warunkach, dostosowanie własnych umiejętności do zmiennych sytuacji oraz ukierunkowuje sprawne taktyczne myślenie. Zapewne właśnie takie cechy są niezbędne w twojej pracy a w ich odkryciu pomoże ci właśnie Paintball.

 

Poprawiony (wtorek, 21 września 2010 17:24)

 
Kontakt 3D
Kamila
Pogoda
Promocje